Zajęcia rozwojowe

Drogie Dzieci i Szanowni Rodzice,

w mojej krainie przygotowałam nie tylko mnóstwo zabawy, ale także wiele atrakcyjnych wydarzeń i ciekawostek. Każdy może znaleźć tutaj coś ciekawego.
Opowiem Ci trochę o niektórych cyklicznych wydarzeniach odbywających się w Świecie Dory. 

Zajęcia językowe

Drogie dzieci, czy wiecie już co znaczy: How are you? Wiecie, co powinniśmy odpowiedzieć, kiedy usłyszymy takie pytanie? Uczenie języków jest bardzo ważne – czy chcecie się pouczyć ze mną?

Żeby perfekcyjnie opanować język angielski będziemy się razem uczyć, ale także świetnie bawić. Na moich zajęciach językowych będziemy śpiewać, nauczymy się nowych słówek i wierszyków. Czy uczenie się przez rymowanki i bajki nie jest przyjemne? Żeby było nam łatwiej to materiał językowy podzielimy sobie na ciekawe grupy tematyczne na przykład zwierzęta, przyroda, święta, kultura i jeszcze wiele innych. Chcesz ze mną nauczyć się angielskiego? Przyjdź do Świata Dory. Powtarzaj za mną: See You!

Zapraszam wszystkie dzieci i rodziców do zapoznania się z przygotowaną przeze mnie ofertą zajęć językowych. Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie Sali Zabaw i przystosowane są odpowiednio do grupy wiekowej uczestniczących w nich dzieci.

Zajęcia plastyczne

Drogie dzieci, lubicie rysować? Co rysujecie najczęściej? Wolicie kredki, mazaki czy farby? Pomalujemy razem? Zróbmy razem maskę waszego ulubionego bajkowego bohatera? Albo nauczymy się razem jak zrobić kwiaty przestrzenne z bibuły i kolorowego papieru? Wiecie co to sztuka origami? Na moich zajęciach dowiesz  się co do sztuka papieru i razem ze mną nauczysz się składać różnorodne kształty z kartki papieru.

Kiedy zrobimy już coś naprawdę pięknego, to zorganizujemy sobie naszą własną wystawę – jak w prawdziwym muzeum, albo w galerii sztuki. Nasze prace będą mogli oglądać rodzice i nasi przyjaciele. Zapraszam Cię do wspólnej zabawy. Poczuj się ze mną prawdziwym artystą i stwórzmy razem coś niepowtarzalnego.

Zapraszam serdecznie na zajęcie plastyczne organizowane w Sali Zabaw Świat Dory. Dzieci mają okazję tutaj wyzwolić swoją wyobraźnię i przelać wszystko na papier. W gronie rówieśników uczą się jak wyrażać swoje myśli. Więcej szczegółów na temat organizowanych zajęć znajdziesz w zakładce: harmonogram.

Doświadczenia i eksperymenty

Lubisz oglądać eksperymenty? Czy nie wydają Ci się one nieco magiczne? W Świecie Dory nauczymy się razem kilku takich nieco magicznych eksperymentów. Chcesz ze mną stworzyć sztuczny śnieg? A może chcesz się dowiedzieć co łączy rodzynki? W mojej sali zabaw możesz razem ze mną dowiedzieć się, co trzeba zrobić, żeby skrawki papieru tańczyły, oraz jak zbudować łódź podwodną. Jeśli wszystkie te rzeczy wydają Ci się interesujące to zapraszam do Świata Dory – poeksperymentujmy tu razem!

Zabawa ze zmianą kształtów materii

Czy nie cudownie jest móc wyczarować dowolny kształt z miękkiej, przyjemnej w dotyku i poddającej się naszej wyobraźni materii. W Świecie Dory wspólnie pobawimy się takimi materiałami jak masa papierowa, plastolina, masa drewniana i „puchata farba”. Wszystko to, aby dać upust naszej wyobraźni i wyczarować z nich coś o czym zawsze marzyliście. Podczas zabawy tych nauczymy się precyzyjnych ruchów oraz właściwego napięcia mięśni, tak aby nasze dłonie potrafiły kształtować wyjątkowe rzeźby. Jeśli chcesz ze mną pobawić się w kształtowanie tych różnorodnych przedmiotów, to zapraszam Cię do mojego świata. W Świecie Dory przygotowałam dla Ciebie mnóstwo takich zabaw.

Gry planszowe

Lubisz grać w gry planszowe? Ja uwielbiam! Zabawa w gry planszowe gwarantuje mi zawsze moc atrakcji. Jest mnóstwo śmiechu z przyjaciółmi, zabawy z odkrywania nowych miejsc w naszej wyobraźni i satysfakcja w wygranej. Zapraszam Cię do Świata Dory – przygotowałam tu dla Ciebie mnóstwo zajęć, na których będziemy grać w gry planszowe. Na pewno znajdziesz tutaj takie, które już znasz i uwielbiasz, a może pokażę Ci też coś zupełnie nowego.

Będę małym cukiernikiem

Lubisz jeść słodycze? Czy niektóre cukierki – takie kolorowe i o różnych kształtach nie są naprawdę piękne? Chcesz ze mną nauczyć się jak tworzyć te małe, cukiernicze dzieła sztuki. Nasze cukierki i lizaki będą nawet ładniejsze i smaczniejsze od tych kupowanych zazwyczaj w sklepie. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie razem nauczymy się jak robić cukierki i lizaki.

Będę małym inżynierem

Lubisz opowieści since fiction? Dalekie podróże kosmiczne na statkach pełnych robotów i sztucznej inteligencji – czyż nie są porywające. Chciałbyś mieć własnego robota, albo przynajmniej dowiedzieć się jak on powstaje. Nic prostszego przyjdź do Świata Dory! Przygotowałam tu dla Ciebie zajęcia z robotyki. Nauczymy się razem, jak przy pomocy prostych przedmiotów, takich jak klocki lego zbudować robota. Zobacz sam jakie to proste.